Wykonany przeze mnie poskrom dla bydła na zastosowanie w codziennych pracach przy bydle. Jego główną zaletą jest fakt posiadania wagi do warzenia oraz przesuwne ściany (do mniejszego bydła). Prócz tego można czasowo zwierze unieruchomić, co umożliwia bezpieczne pobieranie krwi, podawanie leków, kolczykowanie i inne. Ponadto istnieje możliwość swobodnego inseminowania bydła, co pozwala na zwiększenie skuteczności zabiegu.

Podłoga antypoślizgowa

Podłoga wykonana jest z kraty typu seradet ocynkowana, dzięki temu zwierzęta się nie ślizgają. Wcześniejsze praktyki pokazały mi, że po blasze (nawet tej ryflowanej, płycie antypoślizgowej) zwierzęta się ślizgają co może powodować np. liczne urazy.

Waga inwentarzowa

Waga inwentarzowa elektroniczna wyposażona w baterię, maksymalne obciążenie wagi 4000 kg pomniejszono o wagę poskromu uzależnioną od modelu. Waga dodatkowo wyposażona w jej stabilizacji, dokładność warzenia wynosi do 1 kg. Poskrom powinien stać na utwardzonej powierzchni, najlepiej wybetonowanej.  Jeśli poskrom nie jest używany radziłbym aby miernik odłączyć i zabrać do „przechowania w domu” zawsze jest to elektronika. Do transportu zdejmuj miernik!.

Uchwyt do transportu

Transportu na „palety” jest to rozwiązanie które pozwala na szybkie złapanie i  przemieszczanie poskromu. Uchwyt o wymiarze w środku 114 x 54mm jest zamontowany na górze poskromu aby można z łatwością trafić w otwory.

Ściany przesuwne

Ściany przesuwne bardzo przydatne rozwiązanie szczególnie dla cieląt, które z reguły są najbardziej ruchliwe, co utrudnia wykonanie zabiegów.  Przesuwane obie ściany za jednym razem z 82cm do 40 cm.

Bezpieczne zdajanie mleka

Możliwość zdajania mleka od krów poskrom zapewnia bezpieczeństwo w razie gdy zachodzi konieczność zdojenia krowy.

Uchwyt do głowy pomagający np. przy kolczykowaniu bydła, leczeniu oka i swobodnym pobieraniu krwi z szyi.

Ułatwiany dostęp do szyi bez żadnych przeszkód można bezpiecznie pobrać krew od zwierzęcia.

Odsadzanie cieląt i nie tylko

Belka przytrzymująca od tyłu.

Inseminowanie krów

Tylne drzwi do inseminacji zapewniają swobodny i bezpieczny dostęp do zwierzęcia w przypadku konieczności inseminacji i badania na cielność.

druga rączka do uchwytu do szyi zamontowana z tyłu poskromu, przydatne i pomocne rozwiązanie w przypadku gdy zwierze nie chcę pójść do przodu, aby można uchwycić je za szyję.

Dodatkowe drzwi przed kopnięciem tylko w modelu 338

Tylna bramka na rolkach umożliwia szybkie otwarcie i zamknięcie, by wprowadzić kolejną sztukę bydła