ARBIK - poskromy dla bydła

Kontakt

508 384 041

Codziennie

08:00 - 18:00

E-mail

arekajb@wp.pl
NAPISZ DO NAS

Informacje

Szczegółowe informacje o naszych produktach

Opis poskromu

Wykonany przez nas poskrom dla bydła na zastosowanie w codziennych pracach przy bydle. Jego główną zaletą jest fakt posiadania wagi do warzenia oraz przesuwne ściany (do mniejszego bydła). Prócz tego można czasowo zwierze unieruchomić, co umożliwia bezpieczne pobieranie krwi, podawanie leków, kolczykowanie i inne. Ponadto istnieje możliwość swobodnego inseminowania bydła, co pozwala na zwiększenie skuteczności zabiegu.

Waga inwentarzowa

Waga inwentarzowa elektroniczna wyposażona w baterię, maksymalne obciążenie wagi 4000 kg pomniejszono o wagę poskromu uzależnioną od modelu. Waga dodatkowo wyposażona w jej stabilizacji, dokładność warzenia wynosi do 1 kg. Poskrom powinien stać na utwardzonej powierzchni, najlepiej wybetonowanej. Jeśli poskrom nie jest używany radziłbym aby miernik odłączyć i zabrać do „przechowania w domu” zawsze jest to elektronika. Do transportu zdejmuj miernik!.

Ściany przesuwne

Ściany przesuwne bardzo przydatne rozwiązanie szczególnie dla cieląt, które z reguły są najbardziej ruchliwe, co utrudnia wykonanie zabiegów. Przesuwane obie ściany za jednym razem z 82cm do 40 cm.

Podłoga antypoślizgowa

Podłoga wykonana jest z kraty typu seradet ocynkowana, dzięki temu zwierzęta się nie ślizgają. Wcześniejsze praktyki pokazały mi, że po blasze (nawet tej ryflowanej, płycie antypoślizgowej) zwierzęta się ślizgają co może powodować np. liczne urazy.

Uchwyt do głowy

Uchwyt do głowy pomagający np. przy kolczykowaniu bydła, obcinanie rogów,leczeniu oka i swobodnym pobieraniu krwi z szyi.

Uchwyt do transportu

Transportu na „palety” jest to rozwiązanie które pozwala na szybkie złapanie i przemieszczanie poskromu. Uchwyt o wymiarze w środku 114 x 54mm jest zamontowany na górze poskromu aby można z łatwością trafić w otwory.

Odsadzanie cieląt

Bezpieczne zdajanie mleka

Możliwość zdajania mleka od krów poskrom zapewnia bezpieczeństwo w razie gdy zachodzi konieczność zdojenia krowy.

Inseminacja lub badanie na cielność

Tylne drzwi do inseminacji zapewniają swobodny i bezpieczny dostęp do zwierzęcia w przypadku konieczności inseminacji i badania na cielność.

Druga rączka do uchwytu do szyi

Druga rączka do uchwytu do szyi zamontowana z tyłu poskromu, przydatne i pomocne rozwiązanie w przypadku gdy zwierzę nie chcę pójść do przodu, aby można uchwycić je za szyję.

Ułatwiany dostęp do szyi

Ułatwiany dostęp do szyi bez żadnych przeszkód można bezpiecznie pobrać krew od zwierzęcia. Odsadzanie cieląt i nie tylko.